Munenori Katana Oni Soshu Gitae
- Doprava ZDARMA

- Kompletní specifikace
- Hodnocení 0
- Komentáře 0
- Munenori Katana Oni Soshu GitaeSkladem 1 ks38 439 Kč31 768 Kč bez DPH
Nagasa: 72,9 cm
Tsuka: 30,9 cm
Gitae: Soshu
Motokasane: 7,6 mm
Sakikasane: 4,7 mm
Motohaba: 3,2 cm
Sakihaba: 2,3 cm
Kissaki: 3,3 cm (zvlášť broušené)
Sori: 1,7 cm
Materiál Nagasa: Kombinace ocelí 1095, 1060 a 1045
Bod vyvážení: 9,5 cm od Tsuby
Materiál Tsuky: Same a teletina
Sageo: pletená hovězí kůže
Tsuba: zlacená a stříbřená mosaz
Fuchi: zlacená a stříbřená mosaz
Kashira: zlacená a stříbřená mosaz
Seppy: mosaz
Hmotnost bez saya: 1329 g
Příslušenství: brokátový vak na meč (viz. fotografie), Origami (certifikát pravosti)
Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály
Je zajímavé, že i v Japonské mytologii existují stvoření velmi podobné, jak svým vzhledem, tak i působením, samotným ďáblům. Tito démoni, duchové, lidožrouti nebo také trollové, nejčastěji vyobrazeni s modrou, či rudou kůží, dlouhými drápy a rohy, jsou nazýváni „ONI“.
I když byly tyto bytosti zpočátku spojovány s tím největším zlem a označovány mimo jiné jako vykonavatelé trestů, na hříšnících, kteří se dostali do pekla, postupem času začaly být spojovány také s dobrem a považovány za jakési ochránce lidí. Jejich podobizny jsou proto používány jak v Japonském folklóru jako masky při nejrůznějších oslavách, tak na střechách budov, jako obdoba chrličů, oddělujících budovy od okolního světa a chránící je tak před zlem zvenčí. Stejně tak i démon vyobrazený na Tsubě tohoto meče chrání bojovníka, který jej nosí.
Nagasa: Čepel v shinogi zukuri byla vykována v soshu gitae, tedy za použití sedmi kusů oceli a oceli s rozdílným obsahem uhlíku. Jádro čepele je z oceli 1045. Hřbet, ostří a boky okolo jádra jsou vykovány z oceli 1095. Vnější boky jsou pak vykovány z oceli 1060. Díky tomu je čepel dostatečně tvrdá, ale současně i pružná a odolná proti zlomení.
Hamon ve stylu Ko-midare se táhne po celé délce čepele přes kissaki. Čepel je oproti jiným mečům značky Munenori méně masivní, ovšem stále s mírným hiraniku a absencí bo-hi. Díky masivnímu a těžkému kování, stejně jako dlouhé rukojeti je tento meč i při své poměrně vysoké hmotnosti velmi dobře ovladatelný s úžasným bodem vyvážení 9,5 cm od tsuby. Kissaki je kován a broušen zvlášť, což dokazuje i yokote, které jej odděluje od zbytku čepele. Na nakago jsou gravírovány kanji pro Munenori a sigrnatura kovárny.
Saya: Černě lakované pochvě vévodí osazení koiguchi, kojiri a kurigaty býčím rohem. Krásným doplňkem, ladícím s pochvou i tsukou je pak mahagonově mořená, kožená sageo protažená kurigatou a uvázána okolo saya v tradičním stylu. Kůže byla po moření ošetřena včelím voskem pro zvýraznění barvy, konzervaci a voděodolnost.
Tsuba: Tsuba je masivní mosazný odlitek, který byl následně poměděn a patinován. V závěru pak byly jednotlivé prvky zvýrazněny zlacením a stříbřením. Naleznete na ní detailní vyobrazení démonů z jedné strany, z druhé pak samurajský meč. Habaki je odlit z jednoho kusu mosazi, s ozdobným pilováním a Čínskými znaky. Seppy jsou taktéž z mosazi.
Tsuka: Rukojeť byla po stranách potažena rejnočí kůží. Tsukamaki byl proveden prostřednictvím ito z teletiny mořené v barvě mahagonového dřeva, ve stylu hinerimaki a následně prolakován, pro větší pevnost a odolnost při použití meče v praxi. Kožený oplet tsukamaki, stejně jako sageo v barvě načervenalého mahagonového dřeva tak evokuje démonovu kůži. Fuchi a Kashira jsou ze stejného materiálu a ve stejném provedení jako tsuba a navzájem se tak doplňují. Menuki ve tvaru naginat, zdobí každou ze stran tsuky. Čepel meče je v rukojeti zajištěna jedním bambusovým mekugi.