Logo
Nevíte si rady? Kdykoliv mi zavolejte.
Při nedostupnosti volám nazpět
0 ks
za 0,00 Kč
Vaše zbrojnice je prázdná
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
06.03.2023
Novinky v roce 2023!
     Na co se můžete těšit v průběhu tohoto roku na eshopech Blades.cz a Blades.sk? Prakticky vše se bude více či méně točit kolem mečů naší značky Mu... číst celé
16.10.2021
Provedení tsukamaki
Dnes jsme do naší nabídky opět přidali možnost provedení tsukamaki v nejrůznějších stylech. I když eshop tyto služby samostatně nějakou dobu oficiálně... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
05.03.2022
Omote a Ura
Definice stran omote a ura spolu s informacemi o tom, co ze stanovení těchto stran vyplývá pro jednotlivé části samurajského meče. číst celé
20.05.2021
Přestavba meče pro kamaráda
Popis přestavby meče pro jednoho mého dobrého kamaráda a současně jednoho z prvních zákazníků našeho eshopu. číst celé
12.02.2021
Meč "pro Mulan"
Přestavba repliky Čínského meče na přání fanouška filmu Mulan. číst celé
Zobrazit všechny články

 

 

  1. Úvod
  2. KATANA
  3. Munenori Tamahagane Katana Jin a Jang

Munenori Tamahagane Katana Jin a Jang

  • DOPRAVA V CENĚ

Nagasa: 73,6 cm Tsuka: 30,2 cm Motokassane: 7,9 mm Sakikassane:  5 mm Motohaba: 3,2 cm Sakihaba: 2,3 cm Kissaki: 3,9 cm (zvlášť broušené) Sori: 2 cm... celý popis
Dostupnost
Skladem 1 ks
61 601 Kč
50 910 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:169
Výrobce:Munenori
Čepel s hiraniku nebo haniku:Ano
Gitae:Soshu
Použitá ocel:Tamahagane
Typ meče:Katana
Bo-hi:Ne
Hlídat cenu / dostupnost
Kompletní specifikace

Nagasa: 73,6 cm

Tsuka: 30,2 cm

Motokassane: 7,9 mm

Sakikassane:  5 mm

Motohaba: 3,2 cm

Sakihaba: 2,3 cm

Kissaki: 3,9 cm (zvlášť broušené)

Sori: 2 cm

Materiál Nagasa: Tamahagane

Bod vyvážení: 12,25 cm od Tsuby

Gitae: Soshu

Materiál Tsuky: Rejnočí kůže a lakovaná bavlna

Sageo: teletina

Tsuba: mosaz

Fuchi: mosaz

Kashira: mosaz

Seppy: mosaz

Hmotnost: 1261 g

Příslušenství: Origami (certifikát pravosti), brokátový vak na meč (viz.fotografie)

Tameshigiri: tatami, zelený bambus, alternativní materiály

 

     Tamahagane pro tento mečbyla vytavena a zpracována v Čínském Longquanu, přezdívaném "Město kouzelných mečů", kde jsou kovány nejlepší meče této země již více než 2500 let. Zde byl také místním legendárním kovářem Ou Yezi, vykován první meč z oceli, nalezený na území Číny. Nejedná se tedy o Tamahagane dovezenou z Japonska, ani o rudu dovedenou z Japonska a zpracovanou v Číně na ocel, ale o nelegovanou ocel, vyrobenou z Čínských železitých písků v Číně. Jejich tavbou, následným kováním a oduhličením, za současného snížení obsahu nežadoucích prvků na minimum.

     Pro jádro meče byla použita ocel s nejnižším obsahem uhlíku (cca 0,25%). Hřbet a ostří tvoří ocel s vysokým obsahem uhlíku (cca 1%). Ze stran byla přidána ocel se středním obsahem uhlíku (cca 0,5%) a následně na vnější boky použita opět ocel s vysokým obsahem uhlíku.

     Jednotlivé druhy ocelí jsou na pohled dobře rozpoznatelné. Ocel použitá na jednotlivé části čepele byla nejprve mnohokrát přeložena za účelem konzistentního rozložení obsažených prvků, odstranění nečistot vzniklých při jejím tavení a v neposlední řadě samozřejmě i zvýšení houževnatosti čepele. Hada je zde velmi jemná a čitelná pouze v některých místech, pod správným úhlem a osvětlením. Spíše tedy ve stylu Mu Ji (neznatelná).

 

Nagasa: Čepel v shinogi-zukuri byla vykována v Soshu gitae z tamhagane. Díky tomu je tak čepel dostatečně tvrdá, ale současně i pružná a odolná proti zlomení. Při určitých úhlech pohledu je přechod mezi jednotlivými druhy oceli dobře viditelný. Hada je ve stylu Mu Ji, tedy okem téměř neznatelná.

Hamon ve stylu gunome vznikla v procesu tradičního kalení. Čepel je celkově velmi masivní také díky mírnému hiraniku a absenci bo-hi. Kissaki je kován a broušen zvlášť, což dokazuje i výrazné yokote, které jej odděluje od zbytku čepele. Na nakago jsou gravírovány kanji pro "Munenori" a mei.

Saya: Pochva meče byla vyrobena ze dřeva, následně potažena rejnočí kůží. Poté broušena a lakována, pro dosažení tohoto úžasného vzhledu a struktury. Koiguchi, kojiri a kurigata byly vyrobeny z rohu vodního buvola. Sageo tvoří bílá, kožená šňůra z teletiny, která byla provlečena kurigattou s mosaznými shitodome, poté na každé ze stran mosaznými ozdobami stříbrné barvy a uvázána v klasickém stylu.

Tsuba: Masivní mosazná záštita ve tvaru mokko znázorňuje detailně propracovaného fénixe a květy pivoňky v kombinaci zlaté a černé. Ozdobný prstenec habaki je opět z mosazi, stejně jako masivní seppy. Vše bylo ručně doleštěno.

Tsuka: Dřevěná rukojeť byla z obou stran potažena rejnočí kůží a opletena ve stylu Kujirahire ajiromaki zuka, s použitím tenké, bavlněné šňůry. Tsukamaki byl následně prolakován pro zvýšení jeho pevnosti a trvanlivosti vzhledu. Fuchi a kashira jsou ve stejném provedení jako tsuba. Na fuchi jsou vyobrazeny pivoňky v kombinaci černé a zlaté, na kashiře pak zlatý fénix, opět na černém podkladu. Menuki jsou opět ve tvaru fénixů, odlitých z mosazi.

Zboží zařazeno v kategoriích

Podléháme EET. V případě osobního převzetí zboží a platby v hotovosti vám bude vystavena účtenka a platba elektronicky zaevidována u správce daně.

2010-2023 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz