Logo
Nevíte si rady? Kdykoliv mi zavolejte.
Při nedostupnosti volám nazpět
0 ks
za 0,00 Kč
Vaše zbrojnice je prázdná
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
06.03.2023
Novinky v roce 2023!
     Na co se můžete těšit v průběhu tohoto roku na eshopech Blades.cz a Blades.sk? Prakticky vše se bude více či méně točit kolem mečů naší značky Mu... číst celé
16.10.2021
Provedení tsukamaki
Dnes jsme do naší nabídky opět přidali možnost provedení tsukamaki v nejrůznějších stylech. I když eshop tyto služby samostatně nějakou dobu oficiálně... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
05.03.2022
Omote a Ura
Definice stran omote a ura spolu s informacemi o tom, co ze stanovení těchto stran vyplývá pro jednotlivé části samurajského meče. číst celé
20.05.2021
Přestavba meče pro kamaráda
Popis přestavby meče pro jednoho mého dobrého kamaráda a současně jednoho z prvních zákazníků našeho eshopu. číst celé
12.02.2021
Meč "pro Mulan"
Přestavba repliky Čínského meče na přání fanouška filmu Mulan. číst celé
Zobrazit všechny články

 

 

  1. Úvod
  2. PROČ NAKOUPIT U NÁS?
Proč si koupit meč právě u nás?

1. Fotografie našeho zboží jsou reálné, neupravené a maximálně detailní. Navíc kupujete právě ten meč, který vidíte.

2. U všech mečů provádíme nové tsukamaki.

3. Před uvedením do prodeje je provedeno dopasování kování, tsuky a sayi.

4. Tomu co prodáváme, skutečně rozumíme a díky tomu jsou námi uváděné informace pravdivé a nezkreslené.

5. Použitelnost našich mečů v praxi není přeceňována.

6. Garantujeme vrácení peněz za nevyhovující zboží v původním stavu včetně nákladů vynaložených na jeho zaslání zpět na naši adresu do 30-ti dnů.

7. Máme jednoduchý věrnostní program zahrnující slevy do budoucna, a to jak na zboží, tak služby. Více zde.

8. Při nákupu žádné z našich z replik neplatíte poštovné, balné, ani dobírku. Cena replik je konečná, bez dalších skrytých poplatků.

9. Ke každému zakoupenému meči přidáváme olej pro jeho údržbu zdarma.

 

Více podrobností k jednotlivým bodům níže.

 

Fotografie našeho zboží jsou reálné, neupravené a maximálně detailní.

     Fotografie námi nabízeného zboží nejsou upravovány žádnými dalšími programy. Díky tomu tedy vypadá naše zboží ve skutečnosti lépe, než na fotografiích. Ne naopak, jako tomu většinou bohužel bývá. Budete překvapeni, jak dobře meče vypadají ve skutečnosti. Díky velikosti fotografií a detailním záběrům jednotlivých částí nabízeného zboží, si je můžete před nákupem dostatečně prohlédnout. Navíc kupujete právě to co vidíte. Každý meč totiž před uvedením do prodeje fotíme a měříme znova. V případě zájmu a předchozí domluvy si můžete vybrané zboží samozřejmě prohlédnout osobně.

 

U všech mečů provádíme nové tsukamaki.

Skutečně u všech, tedy i sebelevnějších mečů v naší nabídce, je před uvedením do prodeje provedena vyměněna ito. Nový oplet tsukamaki je podstatně pevnější, než původní a je proveden bez zbytečného použití lepidel a lepících pásek umístěných pod ito, jako tomu bývá při výrobě většiny mečů. Používáme ito zn. Munenori pletenou z bavlny. Jedná se o pevnou, plochou šňůru bez dutinky upletenou speciálně pro tento účel.

 

Před uvedením do prodeje je provedeno dopasování tsuky a sayi.

     U všech dnešních replik bez ohledu na jejich pořizovací cenu, jsou používány univerzální, sériově vyráběné tsuky. Čepele jsou v nich sice zajištěny dvěma mekugi, ale po jejich vyjmutí je možno odhalit velké vůle, které při praktickém použití meče mají za následek rychlé opotřebení mekugi, jejich praskání a následný vznik ještě větších vůlí v dutině tsuky. Hrozí také samozřejmě zlomení meče v oblasti tsuby. Proto u všech mečů nejprve provádíme dopasování tsuky, aby se v ní čepel nepohybovala ani po vyjmutí nakago.

     Stejně tak často nebývá u dnešních replik dopasována saya, takže z ní meč samovolně vypadává . Nejprve je tedy dopasujeme tak, aby při otočení meče tsukou vzhůru meč samovolně nevypadnul.

     Při rozebrání meče před zhotovením nového tsukamaki, provádíme také dopasování jednotlivých komponentů, jako jsou např. tsuba, fuchi a kashira.

 

Uvedené informace o mečích jsou prověřovány. Nespoléháme se pouze na informace od výrobce.

     Při naskladnění jsou kontrolovány jednotlivé části mečů, podle jejich popisu daného výrobcem a tyto informace následně upravovány na základě zjištění, jaké materiály byly při výrobě skutečně použity. Jedná se především o kontrolu pravosti rejnočí kůže, materiálů použitých pro výrobu kování, způsob výroby čepele a pravost býčího rohu na koiguchi.

     I když se jednotlivé rozměry u mečů mohou lišit, tloušťka čepele musí být dodržena. Často se například stává, že meče s tloušťkou 7,5 mm, bývají prezentovány jako 8 mm, což je na první pohled nepatrný, ovšem pro praxi velmi podstatný rozdíl.

     Tzv. překládané čepele prověřujeme roztokem chloridu železitého, abychom zjistili, zda se skutečně jedná o ocel jednoho druhu nebo s příměsí oceli s rozdílným obsahem uhlíku.

 

Tomu co prodáváme, skutečně rozumíme a díky tomu jsou námi uváděné informace pravdivé a nezkreslené, ani za účelem lepšího prodeje.

     Zatímco mylné a nepravdivé informace týkající se použitých materiálů při výrobě mečů vznikají především u distributorů za účelem lepšího prodeje, mylné informace týkající se čepelí, použitých materiálů a jejich zpracování, vznikají již u výrobců. Ovšem tak jako v případě zákonů, neznalost neomlouvá a proto by alespoň u konečného prodejce měly být uváděny na pravou míru, popřípadě doplňovány o veškeré známé skutečnosti.

     Výše uvedené se týká především překládaných čepelí a čepelí složitějších konstrukcí. V drtivé většině případů se totiž jedná o čepele damaškové, nikoliv překládané z jednoho druhu uhlíkové oceli, jak u nich bývá uváděno, stejně jako se nejedná například o san-mai gitae nebo kobuse gitae. Čínští výrobci totiž takto své meče sami mylně prezentují a například san-mai gitae nazývají vložení jednoho kusu vysoce uhlíkové oceli mezi dva kusy oceli s nižším obsahem uhlíku, s následným překládáním takovéhoto paketu při kování. Tento problém se bohužel týká většiny značek, což je často patrné již z fotografií čepelí, kdy tmavší vrstvy oceli s nižším obsahem uhlíku kontrastují se světlejší, vysoce uhlíkovou ocelí. Pokud ovšem nejsou předem vyleštěny.

     U mečů prezentovaných jako překládané se tedy sice nejedná na první pohled o lež, protože z překládané oceli skutečně jsou, ovšem ve většině případů se prodejce z nějakého důvodu zapomene zmínit a druhé oceli a uvádí u zboží pouze tu s vyšším obsahem uhlíku. U nás jsou všechny takovéto čepele prověřovány naleptáním a ihned odhaleno, zda se nejedná o damašek, který má poněkud jiné vlastnosti.

 

Použitelnost našich mečů v praxi není přeceňována.

     Rozdělení mečů v našem eshopu do příslušných kategorií podle možnosti jejich použití v praxi je realistické a meče nejsou v tomto ohledu z naší strany nijak přeceňovány, například za účelem dosažení většího prodeje.

 

Garantujeme vrácení peněz za nevyhovující zboží v původním stavu včetně nákladů vynaložených na jeho zaslání zpět na naši adresu.

     V případě, že nebudete se zbožím spokojeni a rozhodnete se jej nepoškozené a v originálním obalu vrátit ve 30-ti denní lhůtě od jeho převzetí zpět, vrátíme vám nejen náklady vynaložené na jeho pořízení, ale také poštovné, které vám bude účtováno při zaslání zboží zpět na naši adresu. Více v obchodních podmínkách.

 

Máme jednoduchý věrnostní program zahrnující slevy do budoucna, a to jak na zboží, tak služby. Více zde.

 

Při nákupu žádné z našich z replik neplatíte poštovné, balné, ani dobírku. Cena replik je konečná, bez dalších skrytých poplatků.

 

Ke každému zakoupenému meči vám do balíčku přidáme olej pro údržbu zdarma. jedná se o čirý "choji" olej, tedy olej s vůní hřebíčku, pro konzervaci vašeho meče a jeho ochraně před korozí.

 

 

Podléháme EET. V případě osobního převzetí zboží a platby v hotovosti vám bude vystavena účtenka a platba elektronicky zaevidována u správce daně.

2010-2023 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz